Evde Kolay Hazırlanan Etkili Yüz Maskeleri

Pürüzsüz ve canlı görünen bir cilt için pek çok kozmetik ürünü kullanılır. Bu ürünleri satın almak için çoğu zaman ciddi ücretler ödemek gerekir. Ayrıca kozmetik ürünler arasında yer alan cilt maskelerinin pek çoğunda kimyasal ürünler yer almaktadır. Bu da sağlık açısından sorun yarabilmektedir. Oysa daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için ciddi paralar ödemeye gerek yoktur. Evde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlanabilen doğal yüz maskeleri ile parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir. Peki, evde hazırlanabilecek yüz maskeleri hangileridir?

Evde Hazırlanabilecek Yüz Maskeleri ve Faydaları

Kişilerin evde kendi imkânları ile kolayca hazırlayabilecekleri yüz bakım maskeleri ile sık görülen cilt problemleri önlenebilir ya da var olan cilt sorunları giderilebilir. Bu anlamda siyah nokta temizleme maskelerinden günlük cilt maskelerine, lekeleri gideren maskelerden sivilceler için etkili kürlere kadar hemen her türlü yüz bakım maskesi tarifi bulunmaktadır. İşte evde hazırlayabileceğiniz yüz bakım maskeleri…

Botoks Etkili Muz Maskesi

Evde hazırlanabilecek yüz maskeleri arasında belki de en kolay olanlarından birisi muz maskesidir. Cildi nemlendiren, yumuşatan ve parlak gösteren bu maske, aynı zamanda botoks etkisi yaratır. Maskeyi hazırlamak için orta boy bir muzu macun kıvamına getirmeniz yeterli. Ardından yüzünüzde ve boynunuza hafifçe uygulayın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Maskeyi çıkartmak için yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

Cilt Toneri Olarak Kullanılabilecek Sirke Yüz Maskesi

Red apples and apple cider vinegar on wooden table. Concept – healthy food from your garden. Top view. Copy space.

Evdeki imkânlar ile hazırlanabilecek en kolay maskelerden birisi de sirke maskesidir. Aynı zamanda cilt toneri olarak da kullanılabilecek bu maskeyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 bardak suyu karıştırın. Bu karışım cilt renginizi açacak ve derinlemesine temizleyecektir.

Sivilceleri Gideren Süt Tozu Maskesi

Kolay yüz maskesi arayanlar için en ideal maskelerden birisi de süt tozu maskesidir. Sivilceleri gideren bu maskeyi hazırlarken ¼ fincan süt tozunu bir miktar su ile karıştırarak macun haline getirin ve karışımı yüzünüze sürün. Kuruyunca yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüzü taze ve canlanmış hissedeceksiniz.

Siyah Noktalar İçin Yulaf Maskesi

Siyah noktalar için evde yüz maskesi yapmak istiyorsanız yulaf maskesi tam da size göredir. Bu maskeyi hazırlamak için ½ fincan sıcak su ve 1/3 fincan yulaf ezmesini karıştırın ve 3-4 dakika bekletin. Sonra karışımın içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı bal ve 1 yumurta akı karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Siz de evde hazırlanabilecek yüz maskeleri ile hem masrafsız hem de pratik bir şekilde pürüzsüz, parlak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.