Ünlülerden Sağlıklı Yaşam Sırları

Günümüzde stilleri ve yaşam tarzları ile ünlüler pek çok kişi için örnek alınan kişilerdir. Ünlülerin nasıl giyindikleri, nasıl konuştukları ve hatta gittikleri yerler dahi merak konusu durumundadır. Ancak ünlüler sadece dış görünümleri ile ve yaşadıkları ile örnek olmuyor. Çünkü bazı ünlüler sağlıklı kalmak ve sağlıklı yaşamak adına ciddi çaba sarf etmektedir. Ünlülerin sağlıklı kalmak adına seçtikleri yollar ise her zaman merak konusu olmuştur. Peki, ünlülerin sağlıklı yaşam sırları nelerdir?

Ünlülerin Sağlıklı Yaşam Sırları Nelerdir?

Ünlülülerin hayatları bizler için her zaman merak konusu olmuştur. Özellikle belli bir konu ile ilgiliyseniz o kişinin o konu ile ilgili yaptıkları sizin çok daha fazla ilgilinizi çekecektir. Eğer sağlıklı yaşam konusuna meraklı biriyseniz ve yaşamınızı bunun üzerine düzenlediyseniz, ünlüler ilgili merak ettikleriniz arasında sağlıklı kalmak için neler yaptıkları da yer alabilir. Siz de ünlülerin sağlıklı yaşam sırları ile ilgileniyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hugh Jackman: En İyi Antrenman Bokstur

boks yapın

X-men ve Wolverine denilince aka gelen başarılı aktör Hugh Jackman, sağlıklı yaşam için yüzmenin ve koşmanın önemini vurgulayan ünlülerden birisidir. Ancak ünlü aktör; ömür boyu sağlıklı bir yaşam sürmek için bunlar ile yetinilmemesi gerektiğini ve mutlaka boks ile ilgilenmek gerektiğini söylüyor. Biraz sert bir antrenman olsa da özellikle kilo vermek için iyi bir yol olan boksta başlarda zorlansanız da, düzenli bir şekilde yaptığınızda ciddi ilerleme kaydedebilirsiniz.

George Burns: Stresten Uzak Durun

stresten uzak durun

Sağlığımızı tehdit eden en önemli durumlardan birisi de strestir. Alkol ve sigaradan sonra insan vücudunu en çok yıpratan unsur strestir. 100 yaşına kadar yaşamış Amerikalı ünlü komedyen George Burns ise uzun yaşamın stresten ve endişeden uzak kalarak mümkün olabileceğinden bahsetmiştir. Bu anlamda sizi strese sokan her şeyden uzak durmalı ve gelecek için endişe etmek yerine anın tadını çıkarmalısınız.

Will Smith: Sağlıklı Bir Yaşam İçin Koşun ve Okuyun

Afrika asıllı Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Will Smith,  bir konuşmasında sağlıklı bir yaşam için koşmak ve okumak gerektiğini vurgulamıştır. Özellikle kitapların bizim başucumuzdaki terapistimiz olduğunu düşünen ünlü oyuncu, en azından her gece yatmadan birkaç sayfa kitap okumanın dahi ruh sağlığımız açısından pek çok fayda sağlayacağından bahsetmiştir.

Kristen Bell:  Sporu Sevdikleriniz ile Yapın

Çoğumuz hayatın akışı içerisinde sevdiklerimiz ile yeterince vakit geçirememekten şikâyet ederiz. Bunun yanında her ne kadar sağlıklı yaşamak istesek de bu konuda da çoğu zaman başarılı olamıyoruz. ABD’li ünlü oyuncu Kristen Bell ise bu sıkıntılı konular ilgili bir çözüm yolu öneriyor. Bu çözüm yolu ise sevdikleriniz ile birlikte spor yapmak. Böylece hem sevdiklerimize zaman ayırmış hem de sağlıklı kalmak adına spor yapma imkânı bulmuş oluyoruz.

Ünlülerin sağlıklı yaşam sırları yukarıda bahsedilenler ile sınırlı değildir. Bunların yanında daha pek çok ünlü sağlıklı ve mutlu olmanın formülü ile ilgili fikirlerini sunmuştur. Ancak tüm ünlülerin birleştiği ortak nokta; sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, egzersiz yapmak ve ruhu dinlendirecek alışkanlıklar kazanmak yönünde birleşmektedir. Siz de bu sağlıklı yaşam sırlarından yola çıkarak yaşamınızı düzenleyebilir, daha sağlıklı hissedebilirsiniz.